Teknoloji

Satış beklentisi düşen PlayStation VR2, Sony için bir hayal kırıklığı mı?

Sony, özellikleri ve kullanılabilirlik bilgileri de dahil olmak üzere yaklaşan PlayStation VR2 (PS VR2) oyunu hakkındaki tüm ayrıntıları geçen yıl Kasım ayında resmen açıkladı. Ancak, yeni donanımın bir PlayStation 5’ten bile daha yüksek olan 549 dolara satılacağını öğrenmek birçok kişi için hayal kırıklığı oldu.

Görünüşe göre bu hayal kırıklığı ön sipariş rakamlarına da yansıdı ve Sony’nin ilk satış iddialarını önemli ölçüde düşürmesine neden oldu.

Konuya yakın kaynaklar, PS VR2 kulaklığın dağıtım tahmininin şu şekilde olduğunu öne sürüyor: kabaca bir milyon birime indirildiğini belirtiyor . Bu sayı çok yüksek gibi görünse de Sony ilk etapta bekleniyordu. iki milyon birimden önemli bir düşüşü temsil ediyor.

  • PS5’te Yeni Nesil VR Deneyimi: PlayStation VR2

Ayrıca Sony’nin bir tedarik zinciri ortağına PS VR2 ekran panelleri için daha düşük siparişler beklediğini bildirdiği de iddia ediliyor. Aslında, Nisan 2023 ile Mart 2024 ortası arasında yalnızca 1,5 milyon sevkiyat bekleniyor.Ancak bu rakamlar, tüketici pazarından gelen tepkiye bağlı olarak biraz değişebilir.

VR teknolojisi şu anda ana akım haline gelmedi ve yüksek maliyetler ve engeller, ana akım olmayı zorlaştırıyor. VR kulaklık pazarına git Şu anda %85 pazar payına sahip olan Quest 2 ile Meta hakim durumda . PS VR2’nin fiyatı ve PlayStation 5’e özel olması göz önüne alındığında Sony, yerleşik rakiplerine doğrudan meydan okumayacak gibi görünüyor.

22 Şubat’ta lansmanı yapıldığında nasıl bir rekabet sunacağını daha net bir şekilde görebileceğiz.

nurdagi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu