Haber

Güney Kore Büyükelçisi Lee’den dünyaca ünlü ‘Sedir Adası’ ziyareti

Güney Kore Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee, Muğla’nın Gökova Körfezi’ndeki dünyaca ünlü Sedir (Kleopatra) Adası’nı ziyaret etti.

Ünü tüm dünyaya yayılan ve Mısır Kraliçesi Kleopatra ile Romalı sevgilisi ünlü komutan Antonius’un kumların üzerinde yüzerek ve uzanarak büyük bir aşk yaşadıkları rivayet edilen Sedir Adası, bölgeye olan ilgiyi artırıyor. Bir dizi ziyaret ve programa katılmak üzere Muğla’ya gelen Güney Kore Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee de Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın ev sahipliğinde Sedir Adası’nda düzenlenen programa katıldı. Programda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, Ula Kaymakamı Baha Başçelik, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Toprak, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Koray Özcan, Muğla Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Öztürk katıldı. Sunmak.

Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee, beraberindeki heyet, Kedrai Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler’in verdiği bilgiler eşliğinde Sedir Adası’nı ve Kedrai Antik Kenti’ni ziyaret etti.

Vali Orhan Tavlı, efsanelere konu olmuş yapıları ve antik çağlardan günümüze taşıdığı doğal güzellikleri ile Sedir Adası ve Muğla’nın görülmeye değer yerlerden biri olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu