Haber

Büyükerşen: Türkiye herkesin hayran olduğu Eskişehir olsun istedik ama olmadı.

Dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Eskişehir’de değerlendirecek olursak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2. turda oransal olarak en çok oy artırdığı illerden biriyiz. Eskişehir’in birinci olmasını istedik. Bütün Türkiye’yi kıskandım ama olmadı.”

Büyükerşen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sandıktan çıkan iradeye saygı duyuyor, seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ekonomik krizin son bulduğu, mülteci sorununun tamamen ortadan kalktığı, işsizliğin olmadığı, Türkiye’nin de olduğu bir ülke hayal ediyorum. çocuklar, gençler ve kadınlar yaşamaktan mutlu.Bizim çabamız bu kadardı.Umarım mevcut hükümet 21 yıllık hatalarından ders alır ve bunu gerçekleştirir.

Eskişehir özelinde değerlendirmemiz gerekirse Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2. cinste oransal olarak en çok oy artırdığı illerden biriyiz. Tüm Türkiye herkesin hayran olduğu Eskişehir olsun istedik ama olmadı.

Bize gelince; 1999 yılından beri olduğu gibi bundan sonra da Anadolu’nun ortasında güzel şehrimize hizmet etmeye ve Eskişehir’i güneş gibi parlatmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle seçim sürecinde sahada emek veren ve kampanyaya katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, demokrasi için sandık başına giden tüm hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Dün yapılan resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan yüzde 44,59, Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 55,41 oy aldı. (HABER MERKEZİ)

haskoyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu