Haber

Musavat Dervişoğlu: Ekonomi Bakanı İstikrarsızlığın İstikrar Kitabını Yazıyor

DÜZGÜN Parti Küme Başkanvekili Musavat Dervişoğlu, İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz’ın Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye kitap tavsiye ettiğini hatırlatarak, “Bu kitabı bana da büyük abim tavsiye etti sağ olsunlar biraz kafam karıştı. Kitabın bir kısmı İstikrarsız Bir Ekonominin İstikrar’ı, ‘Ben bunu okuyamam’ dedim, çünkü ekonominin başındaki bakan istikrarsızlık üzerine kitap yazıyor, siz yine de Durmuş Bey’in tavsiyesine uyun, inceleyin. İstikrarsız Bir Ekonominin İstikrarı.’

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı bütçeleri bugün TBMM Genel Kurulu’nda görüşülüyor.

Genel Kurul’da konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye, “Nebati Bey kürsüye çıkınca şakayla başladı. ‘Önümüzdeki dönem seçim olacak’ dedi. Bu Meclis’te sizden hiçbir parça olmayacak’. Bu dönem bu Meclis’te hangimizin olacağı belli değil ama bir kişinin olmayacağı kesin, o da sizin adınız efendim” dedi. söz konusu.

Dervişoğlu, “Bu bütçe gerçekten başka bir bütçe. Son bütçe için de aynısı söylendi. ‘Bu bütçeyle devlet yönetilmez, milletin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamaz’ dedik. “Neredeyse yeni bir bütçe yapmak zorunda kaldınız. Çünkü biz ne kadar uyarı yaparsak yapalım, söylediklerimize kulak asmıyorsunuz. O bütçenin tek bir rakamını, tek kelimesini değiştirme yetkimiz yok. Allah’a şükür bütçeyi konuşabiliyoruz” dedi.

“EKONOMİNİN BAŞINDAKİ BAKAN İSTİKRARSIZLIĞIN İSTİKRAR KİTABI YAZDI”

İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz’ın Bakan Nebati’ye kitap tavsiye ettiğini hatırlatan Dervişoğlu, “Bu kitabı bana da değerli büyüğüm tavsiye etti o yüzden biraz kafam karıştı. Kitabın adı İstikrarsız Bir Ekonominin İstikrar’ı. başbakan istikrarsızlığın istikrarı üzerine kitap yazıyor. Siz yine de Sayın Durmuş’un tavsiyelerine uyun, İstikrarsız Ekonominin İstikrarını gözden geçirin” dedi.

Dervişoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na hitaben yaptığı konuşmada, “Bizim derdimiz sizin basiretli dış politika uygulamanız değil. Türkiye Cumhuriyeti’nin ihtiyatlılığı bırakıp maceracı bir tavırla riskleri hesap etmeden aktif bir politika uygulamaya yöneldiği zamanlar oldu. Zaman zaman yaşadığımız coğrafyada bu dönemlerde ilişkiler zedelendi. Şimdi bozulan ilişkileri düzeltmeye çalıştığınız için bizden övgü bekliyorsunuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu