Haber

MHP, 29 Ocak’ta Amasya’da “Aziz Milletim Sıra Sizde” konulu açık hava mitingi yapacak.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin Genel Lider Devlet Bahçeli’nin katılımıyla 29 Ocak’ta Amasya’da “Sıra Benim Milletim Sizde” konulu açık hava mitingi düzenleyeceğini bildirdi.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Amasya’nın, milletin ayağa kalktığı, Milli iradenin ayağa kalktığı, milli iradenin yükselişine ışık tuttuğu kahraman şehirler arasında özel bir yere sahip olduğunu vurguladı. Kader.

İşgallere karşı direnişin gür sesi ve Milli Mücadele’nin manifestosu olan ünlü genelgenin Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşları tarafından Amasya’da hazırlanarak tüm dünyaya duyurulduğunu hatırlatan Yalçın, “Azim ve kararlılıktır. Amasya Genelgesi’nde, “Milletin bağımsızlığını milletin kararı kurtaracaktır” denildi. Cümlede anlamını bulan istiklal iradesinin bir milli andı gibi coğrafyaya yayıldığına işaret etti.

Yalçın, Amasya Genelgesi’ne ruh ve devlet veren azim ve kararlılığın hem necip milletin gönlünde hem de şehit kanlarıyla sulanan mübarek topraklarda tüm canlılığı ve etkinliğiyle yaşadığını belirterek, şunları kaydetti:

“2023 hedefleri doğrultusunda bölgesinde ve dünyada küresel bir güç olarak yükselen Türkiye, bugün yeniden emperyalist aktörler tarafından kuşatılmaya çalışılmakta ve kendine güvenen milli iradeye zincir vurulmak istenmektedir. 100 yaşına girmek üzere olan Cumhuriyetimizin gölgesi bu yıl 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Türkiye yeniden kuşatılmaya çalışılmaktadır. Seçim sonuçları aynı zamanda aziz milletimizin kendi geleceğini belirleyeceği, kaderini yeniden belirleyeceği ve mevcut küresel oyunlara karşı bunu dünyaya duyuracağı tarihi bir genelge görevi görecektir.”

MHP’nin “Adım Adım 2023” hedefi ve “14 Mayıs’a yürüyüş” doğrultusunda anlatım ve bilgilendirme toplantıları ile açık hava toplantıları düzenlediğini belirten Yalçın, son olarak “Sıra Milletim Milletim Sizde” temalı etkinliklere yer verildiğini kaydetti. “.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, bu çerçevede 29 Ocak Pazar günü saat 15.00’te Amasya’da Genel Önder Bahçeli’nin katılımıyla “Aziz Milletim Sıra Sizde” konulu açık hava mitingi düzenleneceğini bildirdi. Milli Mücadele manifestosu yayınlandı.

cinehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu